Candida Leczenie

Możliwości i metody skutecznego wyleczenia kandydozy.

Candida, czyli grzyby pasożytnicze bytujące w organizmie człowieka powodują groźna chorobę, zwaną kandydozą, drożdżycą lub grzybicą.

Candida leczenie jest niezwykle ważne i czasochłonne, gdyż obejmuje różne części ciała chorego, a objawy często zanikają i pojawiają się ponownie, co sugerować może wiele innych, podobnie objawiających się chorób.

W zależności od obszaru choroby, czyli przewodu pokarmowego, narządów rodnych, skóry i paznokci czy jamy ustnej, candida leczenie może się odrobinę różnić. Obejmuje podawanie leków z rodziny polienów, takich jak nystatyna, amfoterycyna, natamycyna oraz azoli, takich jak ketokonazol, mikonazol, flukonazol, ekonazol, klotrimazol, worikonazol, itrakonazol. Występować one mogą w różnych formach, od tabletek doustnych, poprzez kremy i zawiesiny, do globulek wewnątrz macicznych.

Candida leczenie ostrych objawów choroby obejmuje podawanie choremu leków farmakologicznych w okresie od kilku dni do dwóch tygodni. Stadium przewlekłe choroby polega na przyjmowaniu leków w małych ilościach na tydzień, przez okres do 6 miesięcy.

Jako iż przyczyną aktywizacji candida jest zmiana flory bakteryjnej i obniżenie odporności organizmu podczas leczenia, a także po jego zakończeniu, profilaktycznie, należy zażywać preparaty zawierające pałeczki kwasu mlekowego, które są bakteriami chroniącymi organizm i zapobiegającymi przed rozwojem grzybicy i innych chorób.

W przypadku leczenia grzybów bardzo ważne są zasady, którymi należy kierować się w czasie odżywiania, ubierania, higieny. Nie należy jeść produktów bogatych w węglowodany, takich jak słodyczy, słodkich owoców oraz żywności opartej na białej mące. Ograniczyć także trzeba mięsa, żywność przetworzoną oraz fast foody. Dieta powinna być bogata w warzywa, szczególnie kwaśne i gorzkie. W czasie leczenia, jak również po jego zakończeniu należy nosić przewiewne ubrania, bieliznę i obuwie, wykonane z naturalnych materiałów, aby skóra mogła swobodnie oddychać. Nie należy również używać ręczników, mydła i innych produktów pielęgnacyjnych należących do innych osób.

Jeżeli pragniesz dowiedzieć się więcej o leczeniu candida, oraz chorobie, którą wywołują te grzyby wejdź na stronę leczenie candida.

 Leczenie candidy

Leczenie candidy środkami farmakologicznymi i zmianą stylu życia.

Candida, czyli grzyby bytujące w organizmie ludzkim mogą pozostać niezauważone, o ile nie maja odpowiednich warunków do rozmnażania się i rozprzestrzeniania w organizmie. Szacuje się, że około 40% osób jest nosicielami tego pasożytniczego grzyba. W sytuacji osłabienia organizmu, nieodpowiedniej diety, czy zażywanych leków następuje zmiana lub zanik flory bakteryjnej, grzyby mogą się rozmnażać i rozprzestrzeniać i niezbędne jest leczenie candidy.

Terapia obejmuje podawanie choremu polienów i azoli, które zwiększają przepuszczalność ściany komórkowej grzybów, a w związku z tym wypływ organelli komórkowych, uszkadzają błonę komórkową grzyba, oraz hamują syntezę ergosterolu. Do wyżej wymienionych leków należą między innymi ketokonazol, flukonazol, klotrimazol, terkonazol oraz itrakonazol. Długość terapii zależy od stopnia zaawansowania choroby oraz jej przebiegu, to znaczy czy jest do nagły ostry atak choroby czy przewlekły jej rodzaj. Dodatkowo, aby odbudować florę bakteryjną i zabezpieczyć organizm przed nawrotami choroby należy stosować leki zawierające pałeczki kwasu mlekowego. Należy pamiętać, że w trakcie terapii należy ograniczyć kontakt chorego obszaru z wilgocią, o ile jest to możliwe.

Chociaż leczenie candidy medykamentami znacznie osłabia grzyby i powoduje ich redukcję oraz zanik objawów choroby, aby zintensyfikować ich działanie należy wprowadzić odpowiednie zmiany w codziennym życiu, które utrudnią ponowny rozwój choroby. Należy do nich między innymi zmiana sposobu odżywiania. Z diety należy wykluczyć możliwie jak najwięcej produktów zawierających cukry, takich jak słodycze, białe pieczywo, a nawet słodkie owoce. Do swojego menu należy wprowadzić surowe warzywa, najlepiej gorzkie i kwaśne. Ponadto należy wyeliminować mięso, tłuszcze oraz żywność modyfikowaną. Ważnym elementem codziennego życia jest także dbałość o czystą, przewiewną odzież, bieliznę i obuwie, wykonane z naturalnych surowców, dzięki czemu zmniejszy się potliwość skóry. Ponadto należy używać wyłącznie własnych przedmiotów pierwszego kontaktu, takich jak ręczniki, ubrania, środki czystości.

Jeżeli pragną dowiedzieć się państwo więcej informacji dotyczących grzybów candida, chorób przez nie wywoływanych, a także ich leczenia, prosimy o zapoznanie się ze stroną internetową leczenie candida.

Leczenie candida

Leczenie candida - podstawowe informacje związane ze skutecznym zwalczaniem grzybicy

Leczenie candida, a dokładnie choroby nimi powodowanej, czyli grzybicy powinno być przeprowadzone przez lekarza specjalistę. Chociaż na rynku pojawia się coraz więcej produktów do samodzielnego leczenia, a nawet zdiagnozowania, nie gwarantują one całkowitego wyleczenia, a prawdopodobnie jedynie zaleczenie objawów choroby. Jest to bardzo niebezpieczne, gdyż niewyleczona kandydoza oznacza, że grzyby są ciągle obecne w organizmie i zazwyczaj występują nawroty choroby. Leczenie candida jest wówczas dużo trudniejsze, a objawy znacznie się nasilają.

Rozważając skuteczne leczenie drożdżycy należy wziąć pod uwagę czynniki, które odpowiedzialne są za jej rozwój. Candida żywią się głównie cukrami, dlatego też dieta chorego powinna być uboga we wszystkiego rodzaju węglowodany, czyli słodycze, słodkie owoce, a nawet białe pieczywo. Należy ograniczyć również spożywanie produktów mięsnych oraz przetwarzanych, zwierających dużą ilość tłuszczu, w tym fast foodów. zaleca się jedzenie dużej ilości warzyw. Grzyby candida rozmnażają się w wilgotnym i ciepłym środowisku, dlatego należy zwracać szczególną uwagę na ubieranie lekkiej i przewiewnej odzieży, bielizny, butów, z naturalnych materiałów, co sprawi, że skóra nie będzie się pocić i rozwój grzybów stanie się utrudniony. Dodatkowo trzeba pamiętać o odbudowie zniszczonej flory bakteryjnej, co jest powodem rozprzestrzeniania się grzybów w organizmie. Można to zrobić zażywając produkty bogate pałeczki kwasu mlekowego, czyli dobre bakterie Lactobacillus. Można je przyjmować w postaci tabletek lub globulek dopochwowych. Dzięki temu organizm będzie zabezpieczony przed działaniem grzybów, bakterii i innych mikroorganizmów.

Leczenie farmakologiczne obejmuje podawania leków doustnych, kremów, zawiesin oraz globulek, w zależności od miejsca choroby i stopnia jej zaawansowania. Lekarstwa powinny być oparte na klotrimazolu, terkonazolu, flukonazolu, ketokonazolu oraz kwasie borowym. Zażywanie leków zależne jest od stwierdzenia, czy jest to ostra forma grzybicy czy przewlekła. W zależności od tego leczenie trwa od kilku dni do nawet sześciu miesięcy.

Aby dowiedzieć się więcej o leczeniu candida naturalnymi sposobami odwiedź stronę internetową leczenie candida.

 

Home  Privacy Policy  Disclaimer  Contact Us